Opiekun medyczny

z elem. zdrowia publicznego

Cena:

Kierunek bezpłatny

Czas trwania:

1,5 roku

Tryb nauczania:

Stacjonarny

i Masz pytania? Kliknij przycisk i umów się na spotkanie z doradcą, który udzieli ci szczegółowych informacji na temat nauki w Żaku.

Coraz więcej osób potrzebuje pomocy wykwalifikowanych opiekunów. W Europie wciąż przybywa seniorów, osób chorych i niesamodzielnych. Jeżeli chcesz pomagać ludziom – nieważne czy pacjentom w szpitalach, czy też swoim bliskim to powinieneś rozważyć naukę na kierunku opiekun medyczny. Jest to doskonały zawód dla osób odpowiedzialnych, gotowych nieść pomoc innym, empatycznych, chcących zmienić życie innych na lepsze.

W 2021 zawód opiekuna medycznego zyskał nowe kompetencje. W związku z tym wzrasta prestiż tego stanowiska oraz potencjalne wynagrodzenie, na które możesz liczyć po ukończeniu nauki w Żaku. Opiekunowie medyczni po 1,5 roku nauki będą teraz mogli m.in.:

- pobierać krew – będą w stanie zastąpić przy tym zadaniu pielęgniarkę/ratownika/technika analityki medycznej

- podawać leki w formie iniekcji podskórnej np. (insulinę, heparynę drobnocząsteczkową)

- przeprowadzać ćwiczenia fizjoterapeutyczne w oparciu o metodę Hoppe’a.

Czego nauczysz się na kierunku opiekun medyczny w szkole Żak?

Na kierunku opiekun medyczny nauczysz się wykonywania zabiegów medyczno-pielęgnacyjnych i czynności opiekuńczych nad osobą chorą i niesamodzielną. Dowiesz się także jak pobierać krew, wykonywać ćwiczenia fizjoterapeutyczne metodą Hoppe’a oraz nauczysz się języka migowego, aby móc pomagać potrzebującym osobom niesłyszącym lub niemówiącym. Znajomość języka obcego w ochronie zdrowia pozwoli Ci, np. wykonywać pracę za granicą czy opiekować się obcojęzycznymi pacjentami przebywającymi w Polsce. Zdobędziesz wiedzę i umiejętności, które pozwolą Ci jak najlepiej wykonywać zadania zawodowe w przyszłym miejscu pracy.

Absolwent kierunku opiekun medyczny będzie przygotowany do

  • rozpoznawania problemów funkcjonalnych oraz potrzeb biologicznych i psychospołecznych osoby chorej i niesamodzielnej w różnym stopniu zaawansowania choroby i w różnym wieku;

  • świadczenia usług pielęgnacyjnych i opiekuńczych osobie chorej i niesamodzielnej w różnym stopniu zaawansowania choroby i w różnym wieku;

  • współpracy z pielęgniarkami i lekarzami;

  • wykonywania czynności z zakresu pobierania krwi żylnej i włośniczkowej oraz innych materiałów do badań laboratoryjnych;

  • wykonywania czynności z zakresu gimnastyki osiowo-symetrycznej w trzech płaszczyznach jednocześnie SOS 3D - Metoda Hoppe;

  • wykonywania wybranych czynności medycznych – w podmiotach leczniczych, w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej oraz w środowisku domowym.

Kwalifikacje, jakie zdobędziesz po zakończeniu nauki na kierunku opiekun medyczny

  • Świadczenie usług medyczno-pielęgnacyjnych i opiekuńczych osobie chorej i niesamodzielnej (MED.14)

Nauka na kierunku Opiekun medyczny jest bezpłatna przy zachowaniu 50% frekwencji na zajęciach. W przypadku nieosiągnięcia w danym miesiącu minimalnej frekwencji słuchacz ponosi opłatę w wysokości 159 zł. O szczegóły zapytaj w sekretariacie Żaka.

Dowiedz się więcej

V

Szczegółowe informacje

V

Czego się nauczę?

V

Gdzie mogę pracować?

V

Partnerzy:

PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail InsERT programy dla firm

801 100 777

pon – pt: 9.00 - 17.00