Technik usług kosmetycznych

z podst. dietetyki

Cena:

Kierunek bezpłatny

Czas trwania:

2 lata

Tryb nauczania:

zaoczne

i Masz pytania? Kliknij przycisk i umów się na spotkanie z doradcą, który udzieli ci szczegółowych informacji na temat nauki w Żaku.

Jeśli wciąż próbujesz stworzyć idealną „jaskółkę”, śledzisz nowości na rynku kosmetycznym, oglądasz vlogi makijażowe i marzysz, żeby prowadzić jeden z nich, wybierz naukę na kierunku Technik usług kosmetycznych! Pozwoli Ci on poznać między innymi: tajniki sztuki makijażu, analizy kolorystycznej czy sekrety upiększania twarzy i ciała. Co więcej, wiedza zdobyta podczas zajęć, praktycznych warsztatów i praktyk przyda Ci się nie tylko w pracy, ale również w życiu osobistym. Ukończenie tego kierunku umożliwia zarówno podjęcie pracy w Polsce, jak i w innych krajach UE. Perspektywy są naprawdę szerokie!

Czym zajmuje się technik usług kosmetycznych?

Technik usług kosmetycznych zajmuje się szeroko pojętą pielęgnacją skóry swoich klientów, a także oceną jej stanu. Wśród jego usług można wymienić zabiegi lecznicze, profilaktyczne oraz upiększające wykonywane na wszystkich częściach ciała. Ujmując prościej i bardziej obrazowo, pomaga między innymi w walce z trądzikiem, przebarwieniami, pękającymi naczynkami, zasinieniami pod oczami, zmarszczkami, przesuszoną lub przetłuszczoną skórą, cellulitem, rozstępami, bliznami czy stanami zapalnymi. Oferuje też zabiegi oczyszczające skórę, takie jak peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja czy złuszczanie kwasami.

Dodatkowo technik usług kosmetycznych świadczy usługi upiększające. Należą do nich np. profesjonalny manicure oraz pedicure, henna brwi, przedłużanie rzęs czy wykonywanie makijaży codziennych i na specjalne okazje. Może również pełnić doradztwo w temacie samodzielnej pielęgnacji skóry, w tym wpływu diety na jej stan.

Jak zostać technikiem usług kosmetycznych? Jakie kwalifikacje są potrzebne?

Technik usług kosmetycznych powinien potrafić zająć się skórą „od A do Z”. Musi umieć rozpoznać problemy skórne, z którymi boryka się klient, a także znaleźć na nie rozwiązanie i je wdrożyć lub skierować do innego specjalisty, jeśli zabieg nie wchodzi w zakres jego kompetencji. Powinien też umieć „podkreślać urodę”, a więc świadczyć podstawowe usługi upiększające. Niemniej istotna będzie umiejętność udzielania porad kosmetycznych. Szczególnie ważne – by móc wykonywać ten zawód – jest zdobycie kwalifikacji FRK.04. czyli „wykonywanie zabiegów kosmetycznych”.

Wszystkie te umiejętności można nabyć, zapisując się i uczęszczając na zajęcia w ramach bezpłatnej szkoły policealnej na kierunku technik usług kosmetycznych z podstawami dietetyki w szkole Żak. Po jego ukończeniu słuchacze nie tylko zdobywają kwalifikacje FRK.04., ale także otrzymują świadectwo MEN oraz dwa certyfikaty:

  • wpływ odżywiania na skórę człowieka,

  • diagnostyka i różnicowanie zmian skórnych.

Jak przygotujemy Cię do zawodu w Żaku i egzaminu zawodowego?

Na kierunku technik usług kosmetycznych zdobędziesz wiedzę na temat działalności gospodarczej i usługowej w salonie kosmetycznym oraz zasad BHP, których będziesz przestrzegać podczas pracy profesjonalnej kosmetyczki. Zapoznasz się z anatomią związaną przede wszystkim z budową i fizjologią komórki, budową i funkcjami skóry, a także układu mięśniowego, nerwowego, krążenia, chłonnego i trawiennego. Nauczysz się rozpoznawać rodzaje cery oraz rozróżniać zmiany skórne. Zapoznasz się z różnorodnymi zagadnieniami z dziedziny dermatologii – dzięki czemu będziesz np. z łatwością określać przeciwwskazania do stosowania poszczególnych preparatów u danej pacjentki. Dzięki nauce dietetyki poznasz np. wpływ zdrowego odżywiania oraz czynników egzo- i endogennych na skórę. Teoretyczna wiedza dotycząca kosmetyki twarzy, szyi i dekoltu, chemii kosmetycznej, kosmetyki pielęgnacyjnej i upiększającej dłoni, stóp i ciała, a także wizażu będzie stanowiła solidne przygotowanie przy zajęciach praktycznych. Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym to: elementy wizażu i zabiegi pielęgnacyjne oka, a także zabiegi pielęgnacyjne i upiększające twarzy i całego ciała. Język obcy w kosmetyce pozwoli Ci dodatkowo swobodnie świadczyć regularne usługi dla klientów obcojęzycznych lub podjąć pracę w zdobytym zawodzie za granicą.

Kwalifikacje, które zdobędziesz po zakończeniu nauki na kierunku Technik usług kosmetycznych

Wykonywanie zabiegów kosmetycznych (FRK.04.)

Nauka na kierunku Technik usług kosmetycznych jest bezpłatna przy zachowaniu 50% frekwencji na zajęciach. W przypadku nieosiągnięcia w danym miesiącu minimalnej frekwencji słuchacz ponosi opłatę w wysokości 159 zł. O szczegóły zapytaj w sekretariacie Żaka.

Dowiedz się więcej

V

Szczegółowe informacje

V

Czego się nauczę?

V

Gdzie mogę pracować?

V

Partnerzy:

PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail InsERT programy dla firm

801 100 777

pon – pt: 9.00 - 17.00