Florysta

Cena:

Kierunek bezpłatny

Czas trwania:

1 rok

Tryb nauczania:

Zaoczny

i Masz pytania? Kliknij przycisk i umów się na spotkanie z doradcą, który udzieli ci szczegółowych informacji na temat nauki w Żaku.

Florysta to coraz bardziej ceniony zawód. Absolwenci tego kierunku pracują z kwiatami i roślinami zielonymi, ale także zajmują się florystyką od strony artystycznej. Perspektywy pracy florysty są bardzo ciekawe – udział w konkursach branżowych, wystawach, przygotowywanie ozdób do katalogów i prasy, poznawanie tajników światowego bukieciarstwa, prowadzenie kursów dla bukieciarzy, praca za granicą na terenie UE - to tylko kilka intersujących możliwości, jakie wiążą się z pracą we florystyce.

Czego nauczysz się na kierunku Florysta w szkole Żak?

Zostaniesz nie tylko znawcą materiałów roślinnych i nieroślinnych, ale poznasz także kulturowe podstawy florystyki – od  starożytnych kompozycji, przez ikebanę, po dekoracje dożynkowe i współczesne. Zapoznamy Cię ze środkami artystycznego wyrazu, czyli m.in.: zagadnieniami związanymi z barwami i kompozycją, cechami plastycznymi roślin oraz programami graficznymi służącymi do wykonywania projektów. Oczywiście nauczysz się również samodzielnie wykonywać kompozycje florystyczne różnego rodzaju, doskonale dopasowane do różnych okazji - od ślubów, walentynek, rocznic i chrzcin, po dobór roślin do ogrodów i biżuterię floralną. Zapoznasz się z tajnikami prowadzenia przedsiębiorstwa florystycznego oraz sprzedażą i usługami w tej branży. Dodatkowo będziesz uczyć się języka obcego z naciskiem na słownictwo i zwroty, które przydadzą Ci się w zawodzie florysty oraz prowadzeniu biznesu.


Nauka na kierunku Florysta

Nauka odbywa się w trybie zaocznym i trwa rok. Aby zostać florystką/florystą, należy przystąpić do egzaminu zewnętrznego, organizowanego w szkole przez okręgową komisję egzaminacyjną. Po zdaniu egzaminu uzyskuje się świadectwo zgodnie ze wzorem MEN oraz certyfikat szkoły. Uzyskany tytuł to florysta. Zdobywa się także kwalifikację – wykonywanie kompozycji florystycznych (OGR.1) oraz certyfikaty: Planowanie i przygotowywanie kompozycji ślubnych oraz Planowanie i przygotowywanie florystycznych dekoracji wnętrz.

Kwalifikacje, jakie zdobędziesz po zakończeniu nauki

Wykonywanie kompozycji florystycznych (OGR.01)

Nauka na kierunku Florysta jest bezpłatna przy zachowaniu 50% frekwencji na zajęciach. W przypadku nieosiągnięcia w danym miesiącu minimalnej frekwencji słuchacz ponosi opłatę w wysokości 159 zł. Jeżeli słuchacz na koniec nauki podejdzie do egzaminu zawodowego, zda go dostarczy nam dokument potwierdzający zdobycie kwalifikacji zawodowych to anulujemy mu naliczone opłaty tj. zwrócimy na wskazane przez niego konto. O szczegóły zapytaj w sekretariacie Żaka.

Dowiedz się więcej

V

Szczegółowe informacje

V

Czego się nauczę?

V

Gdzie mogę pracować?

V

Partnerzy:

PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail InsERT programy dla firm

801 100 777

pon – pt: 9.00 - 17.00